« Методи на обезкосмяване
Кои са 9 от най-разпространените методи за обезкосмяване?
Това включва, както домашните така и високотехнологичните методи за обезкосмяване.
Ето и кои са най-разпространените методи за обезкосмяване
Депилация
Метод, при който се използва най-често азотна киселина под формата на кремове, за да се разгради външната част от косъма. Депилацията има ефект подобен на този на бръсненето и за това не е ефективен метод.
ВНИМАНИЕ! Депилация НЕ се прави непосредствено преди излагане на слънце. Депилация се прави поне 10 дни преди излагане на слънце.
 Епилация
Включва механичните методи за обезкосмяване и съвременните технологии за премахване на косъма. Представлява отскубване на косъма заедно с корена му. Може да бъде съпроводено с неприятно чувство на парене и средна до силна болка. Съществуват уреди за домашно ползване, наречени епилатори, които разполагат с около 20 въртящи се дискови пинсети. При много хора епилацията има траен ефект след определен брой процедури, които обаче са последвани от неприятни усложнения като: подкожни косми, фоликулити и тежки или леки възпаления на кожата в зависимост от общото състояние на имунната система на човека.
 Кола Маска
Евтин, но трудоемък метод, при който космите се отскубват от корена с помощта на смоли или силно лепкави субстанции, залепващи се върху окосмения участък и налагащи се върху тях ленти от плат. Методът кола маска има известен ефект след определен брой процедури, изразява се с по малко болка от механичната епилация, с подобни усложнения, но по-слабо изразени. Най-често се предлага в вде разновидности – студена и топла кола маска.
 Конец
Метод, при който космите се захващат, чрез прекарване на осукан конец по кожата.
 Вентилируеми фасади от висококачествен строителен материал. Защо да изберем еталбонд? Еталбонд е композитен строителен материал, който е съставен от полиетилен, двустранно слепен с финни листове алуминий. Etalbond облицовки от chehplast какво означава » пїЅпїЅ еталбонд chehplast.com  Лазерна епилация
Начин на обезкосмявене, при който лазерен лъч се насочва към косъма, за да се абсорбира меланина в косъма, при което се отделя топлинна енергия и унищожава фоликула на косъма. След тази процедура на мястото на стария фоликул е почти невъзможно да порасте косъм. Процедурата не е болезнена и се извършват през 45 – 60 дни, като за някои зони (например крака) и през 90 дни. Като странични ефекти могат да се посочат появявата на петна (пигментации и депигментации) по кожата, като най-често те са вследствие на излагането на слънце/солариум непосредствено преди или след лазерна епилация, както и при неспазването на всички останали задължителни условия за провеждане на терапия с лазер (прием на медикаменти с високо съдържание на вит. А и Е, които засилват фоточувствителността на кожата, както и някои групи антибиотици). При лазерната епилация съществуват три вида лазери - диоден, александритен, и ND: YAG.
 Фотоепилация
Фотоепилацията не е лазер, въпреки, че машината работи със светлина. Светлинната енергия цели загряването на космения фоликул, но по-скоро води до неговото временно „заспиване“. Изискват се множество процедури като две процедури фотоепилация се извършват на интервал от 25 – 30 дни. Фотоепилацията се реферира като IPL, при което се използва интензивна пулсова светлина във фазата на растеж на косъма и DPC епилация, при която косъма се охлажда допълнително с цел максимално притъпяване на евентуалната болка при процедурата